Napíšte nám Volajte +421 902 711 171
Volajte +421 902 711 171
Napíšte nám Volajte +421 902 711 171
Volajte +421 902 711 171

Odstránenie vrások (vyhladenie mimických vrások)

Aplikácia botulotoxínu

Novinkou v problematike vrások je použitie látky zvanej botulotoxín, ktorým sa zaoberá korektívna dermatológia. Botulotoxín je látka, ktorá sa už dlhú dobu používa v neurológii na uvoľnenie svalových kŕčov a dermatológovia si všimli jeho pozoruhodného účinku pri aplikácii v oblasti tváre.

V dermatológii sa botulotoxín aplikuje injekčne vo veľmi nízkych dávkach do problémových partií tváre. Jeho účinok spočíva v tom, že zabráni mimickému svalu zmršťovať sa. Zmršťovanie mimických svalov je hlavnou príčinou tvorby vrások. Najčastejšie je látka aplikovaná medzi obočím, ale možné je tiež využiť pôsobenie v oblasti čela alebo očí, obmedzene aj v oblasti úst.

Aký je princíp účinku

Botulotoxín je látka, ktorá uvoľňuje svalové kŕče. V dermatológii sa aplikuje vo veľmi nízkych dávkach injekcií do problémových partií tváre.

V týchto oblastiach tváre botulotoxín preruší nervovosvalové napätie a tým zabráni mimickému svalu zmršťovať sa. Zmršťovanie svalu je hlavnou príčinou tvorby vrások.

Účinok botulotoxínu trvá zhruba 4-6 mesiacov, jeho efekt postupne odoznieva a je potrebné aplikáciu zopakovať. Pri opakovaní už nedochádza k návratu zmršťovacej schopnosti svalu v pôvodnej miere. Zmršťovacia schopnosť svalu sa postupne znižuje, až postupom času môže dôjsť k jej úplnému potlačeniu a vráska sa prestáva tvoriť.

Zároveň sa opakovaním predlžuje trvanlivosť daného efektu, teda čím dlhšie túto terapiu podstupujete, tým dlhšie trvá aj efekt aplikovaného botulotoxínu.

 

butoloxin butoloxin1

Mám záujem o bezplatné info. Kontaktujte ma prosím!

* označuje povinné údaje